Apie Kovo 8-ąją, moteris, santykius ir ne tik

Artėjant Kovo 8-ąjai, tarptautinei moters dienai, norisi apie tai ir pakalbėti. Nesigilinsime iš kur kilusi ši šventė, ar ją reikia švęsti ar ne, kalbėsime apie moteris, moteris ir jų vaidmenį visuomenėje bei vyro gyvenime. Ne, nežadu pasakyti kažko blogo, bet žadu pasakyti taip kaip atrodo man, apie tai ką matau ir kas aktualu atrodo šiandien.

Man Kovo 8-oji, tai dar viena diena pradžiuginti brangias moteris, ar tiesiog moteris. Jos visos nusipelno dėmesio ir padėkos. Ir tikrai ne vieną dieną metuose. Nors kartais ir sukelia klausimų visa ta gėlių simbolika, tačiau moterims jos patinka, tad mes – vyrai, joms jas ir dovanojame. Mums gera džiuginti, matyti jūsų, moterys, šypsenas, kaip jūs nušvintate ir džiaugiatės. O tai daryti galima ir be progos, pakankamai dažnai, bet turbūt ne per dažnai. Nes tuomet tai pataptų nebe taip įdomu. Moterims greit atsibosta tai, kas kartojasi ir kas tampa rutina ir jos nustoja tai vertinti. Deja. Tad mes vyrai, privalome išlaikyti ir subtilumą, štai todėl ir nedovanojame gėlių pernelyg dažnai. Nors kai kurie užmiršta tai daryti išvis. Žinoma yra moterų, kurios nemėgsta gėlių. Bet dėmesį galima parodyti ir kitais būdais. O Jums, moterys, reikėtų jį priimti ir tinkamai už jį padėkoti. Nevaidinti šaltų ir neriesti nosies.

Vieni šią dieną noriai švenčia, kiti jos nepripažįsta ir kategoriškai atsisako ją paminėti. Pasirinkimas žinoma laisvas. Tačiau… Tikrai nesinori, jog viena ar kelios svarbios damos, tą dieną jaustųsi prastesnėmis, negavusios gėlių. Ypač kai šiomis dienomis matyti tą, kuo internete dalinasi draugės, yra ganėtinai paprasta ir tai gali sukelti liūdesį, pavydą bei sukelti pamąstymų: „ar aš prastesnė, ar aš nenusipelniau?“. Žinoma, nesakau, jog dovanoti kažką reikia vien tam, kad pasirodyti prieš kitus, bet specialiai nedžiuginti savo moters, esant progai, tikrai nederėtų. Jos to nusipelnė. Tikrai.

Mes vyrai, visad buvome laikomi stipriąją lytimi. Tačiau tai yra sąlyginis išsireiškimas, nes viskas ką mes darome, tai darome pagrinde dėl moterų. Jūs, mielosios, mus verčiate judėti pirmyn, jūsų buvimas šalia, palaikymas, išklausymas, supratimas, prisiglaudimas ar laikymas už rankos sunkiu momentu – tai pagrindas ko mums reikia iš savo išrinktųjų. Esate nuostabios ir vertos pagyrų tos, kurios nebėgate pasitaikius problemoms ar rutinai, tačiau stovite tvirtai ir palaikote savo vyrą, kad ir kas nutiktų. Net jei žemė su dangumi maišytųsi, net jei visas pasaulis būtų prieš jūsų vyrą – jūs stovėtumėte šalia jo! Nes esate jo moteris, jo išrinktoji! Tokios moterys vertos visko! Dėl tokios moters vyras padarys viską ir atiduos visą save besąlygiškai ir niekada nesidairys į kairę…

Tačiau kaip žinome, nors daugelį dalykų, kad būti patiems laimingiausiems, padaryti ir labai paprasta, visgi kažkodėl to nedarome, visgi kažkodėl malame šūdą, diena iš dienos. Tuomet sakome, jog gyvenimas netobulas ir nereikia norėti, jog santykiai būtų kaip filmuose. Brangieji, nors santykiai ir nebus kaip filmuose, tačiau jie gali būti tokie kokių mes norime, tokie kokius susikursime. Juk mes patys, o ne kažkas kitas juos kuriame. Du žmonės, jų susitarimas, komandinis darbas, tarpusavio ryšys ir keitimasis informacija, bendradarbiaujant ir yra sėkmės garantas. Bet kažkodėl smagiau laikytis principų, skaudinti, slėpti jausmus, tyčia nesakyti gražių žodžių, to kas širdyje. Verčiau viską blokuojame ir laukiame kito iniciatyvos. O tas kitas elgiasi taip pat. Gal užteks? Gal verčiau būkime vieni kitiems tuo apie ką svajojame ir patys. Elkimės taip, kaip norėtume, jog elgtųsi su mumis.

Žinau, kiek nukrypau, tačiau viskas susiję. Šiandien pasigendama moteriškumo. Taip, jos kovoja už lygias teises, už daug ką jos ten kovoja. Bet kam? Nusiraminkite, gal tiesiog pabūkite moterimi? Taip, ta gležna, miela, paprasta moterimi. Ir leiskite vyrui Jumis pasirūpinti, leiskite jam panešti pirkinių maišus. Ir nesvarbu kokia stipri esate ir norite tai parodyti ar likti nepriklausoma. Gal leiskite vyrams būti vyrais? Sukurkite jiems progą tokiais būti. Tuomet jie jausis jums svarbūs ir reikalingi, jie jausis ypatingi. O kai taip jausis, žinoma, kad bus laimingi. Laimingas vyras, tokia pat laiminga padarys ir savo išrinktąją.

Tačiau dažnai matome kitokią situaciją. Moterims blogai, kai jomis nesirūpinama, tačiau, kai rūpinamasi – vis vien blogai. Nes jos nori pasirūpinti savimi pačios. Jos irzlios, pikčiurnos bandančios nuolat viską nurodinėti. Tam tikru momentu tai gal netgi miela. Na tai, kaip ji bando parodyti kokia stipri yra ir visgi nepakelia kokio nešulio, o tu prieini ir padedi jai. Tačiau mūsų moterys dažnai persistengia bandydamos būti visur ir visame kame, bandydamos kontroliuoti viską kas tik įmanoma. Ir tuomet vyras, na pasidaro panašu, jog jis reikalingas tik parnešti algą, vairuoti automobilį ar stumti prekių vežimėlį parduotuvėje. Na dar gal tam, kad būtų kuo pagrasinti neklausantiems vaikams, kaip kad „Pasakysiu tėčiui, pamatysi kas tau tada bus.“. O vyrai nėra demonai, jie gali būti patys švelniausi jums, rūpestingi ir geri. Jei tik leisite jiems tokiais būti. Jei nesakysite, jog jis turi būti šaltų nervų, tvirtų veiksmų ir jokiu būdu negali būti jausmingas ar parodyti tikrąjį save. Ko tuomet moterims reikia? Vyro? Roboto? Tarno? O gal durnelio, kuris vykdys viską ir klausys nurodymų, be jokios savo balso teisės? Prie svečių jis bus traukiamas per dantį ir bus nuolat šaipomasi kaip jis viską daro blogai. Taip nesielkite! Rimtai. Taip pažeminate ne tik jį, bet ir save. Ginkite ir užstokite savo vyrą, būkite jo užuovėja ir jaukumu, pas kurią norisi grįžti ir jaustis saugiai bei ramiai. Ten kur gali kalbėti, išsipasakoti viską ir niekada nebūsi pasmerktas ar nesuprastas, kur sunkiu momentu sulauksi apkabinimo, nuraminimo ir žinoma palaikymo bei padrąsinimo žodžių. Tuomet per visas šventes ir ne tik šventes – tikrai gausite gėlių (ir ne tik jų). Tuomet tikrai jausitės mylima, branginama ir toji vienintelė.

Noriu moterims palinkėti likti moterimis. Jums nereikia persistengti, siekti per daug. Leiskite dalį savo darbų ar rūpesčių padaryti vyrams, ypač tuos, kuriuos jie sugeba geriausiai. Vyras pasijaus labai reikšmingu, o jūs gausite atgal dėmesį ir meilę. O be to – mažiau pervargsite. Būkite moterimi, likusį laiką skirkite sau, leiskite sau pasilepinti vonia ar tiesiog pailsėti. Nepamirškite žinoma ir savo antrosios pusės, palepinti jį savo moteriškumu. Jam neatsispirs joks vyras. Būkite moteriškai žavinga, paslaptinga, bet kartu paprasta ir be jokių kvailų principų – tuomet viskas bus netgi labai gerai. O jei jūsų vyras to nenusipelno – tai parodykite jam, ko reikia siekti ir dėl ko pasistengti, kad būtų vertas viso to. Imtis iniciatyvos pirmai – nėra blogai. Nelaukite kol vyras žengs pirmą žingsnį. Taip galite abu ir laukti ilgai ir nežinia ko. Laikas imti gyvenimą į savo rankas ir atlikti mums patikėtus gyvenimo vaidmenis tinkamai. Nes mes galime ieškoti laimės vis su kitais žmonėmis, tačiau situacija kartosis vėl ir vėl, kitaip, bet kartosis. Kol nesusivoksime, kad tobulai nebus niekada, o susikurti laimę artimą tobulybei, galime čia ir dabar, savo bendromis pastangomis.

Mielos moterys, jūs esate nuostabios, be jūsų, mes vyrai – tiesiog pražūtume. Rimtai. Esate svarbiausias mūsų gyvenimo variklis, esate didžiausia vyro stiprybė ir tuo pačiu didžiausia silpnybė. Turite visas galias padaryti vyrą laimingiausiu žmogumi pasaulyje arba jį sužlugdyti. Supraskite, kad vyrams svarbu ką apie jį sakote, manote, kaip su juo elgiatės, ką apie jį pasakojate kitiems. Jam malonu, kai girdi jog juo didžiuojatės, jog puikuojatės juo prieš kitas. Nuo to priklauso ir jo pasitikėjimas savimi ir nuotaika, taip pat noras dėti pastangas kasdienybėje ir santykiuose. Supraskite kokia svarbi esate ir kokios didžiulės galios yra Jūsų rankose. Naudokite jas atsakingai, tikslingai, tinkamai ir su gera intencija. Niekas kitas, nei Jūs, brangios moterys, nebus vyrams svarbiau. Jokie turtai, jokie draugai, niekas šiame pasaulyje neatstos mylimos moters ir noro matyti ją švytinčią, laimingą ir iš jos išgirsti, jog mes vyrai pasirūpinome Jumis tinkamai, esame Jums brangūs, svarbūs ir mylite mus. Jog esate su mumis laimingos. Šie žodžiai, kaip reaktyvinis kuras, tiesiog vers skriete skrieti gyvenimu ir atiduoti visą save dėl Jūsų. Kiekvienas vyras už savo pastangas nori būti įvertintas. Tad, mielosios, kad Jums būti laimingoms, iš tikrųjų reikia visai nedaug. Būkite moteriškos, paleiskite principus ir pasakykite savo nuostabiems vyrams, kaip stipriai juos branginate, mylite ir kokie jie svarbūs Jūsų gyvenime. Gražios šventės ir gražesnio gyvenimo, kuris toks ir bus, jei pamąstysite ir pasinaudosite šiais patarimais. Viskas yra paprasčiau nei atrodo. Neapsisunkinkime sau gyvenimų ir žvelkime į viską paprasčiau ir pozityviau. Mažiau galvokime apie save ir skirkime save su visu atsidavimu savo brangiam žmogui.

Aš, Tomazzo, kol kas Jus čia ir paliksiu. Keliausiu ieškoti gėlių. Iki greito susimatymo! Ir dar kartą – gražios šventės, šypsenų ir laimingų, švytinčių akių visiems ir visoms!